"Moja Siła Marzeń" - Festiwal Podróżniczy w Warszawie

Jakiś czas temu wziąłem udział w konkursie "Moja Siła Marzeń", o dziwo udało mi się dostać dalej, stąd też w dniach 25.05 - 26.05.2019 roku przebywałem w Warszawie na 1. edycji Siła Marzeń - Festiwal Przygody organizowany przez Miłka Raulin- najmłodszą Polkę z Koroną Ziemi oraz wielu innych niesamowitych ludzi. Zostałem nominowany do nagrody w kategorii "Podjąłem wyzwanie i", niestety nie udało mi się zdobyć głównej nagrody, ale za to zdobyłem kolejne cenne doświadczenie, mogłem poznać wielu wspaniałych podróżników, marzycieli oraz zmotywować się do dalszego działania. To były fantastyczne dwa dni za co bardzo dziękuję organizatorom, wolontariuszom, całej obsłudze i wszystkim podróżnikom, którzy w tych dniach występowali i byli dla mnie dużą dawką inspiracji. Dzięki i do zobaczenia za rok!

 

Na czym polegał konkurs?

 

 

Do Konkursu ,,Moja Siła Marzeń” można było zgłaszać wyprawy/projekty, które rozpoczęły się nie wcześniej niż 2 lata przed terminem składania wniosku. Ja zgłosiłem wyprawę do Santiago de Compostela, która miała miejsce w 2017 roku. Podczas tej wyprawy wędrowałem wraz z dwójką przyjaciół z Lourdes we Francji do Santiago de Compostela. Piesza wyprawa zajęła nam 35 dni - w tym czasie siłą własnych nóg przeszliśmy 1015 kilometrów.

 

Spośród nadesłanych prac, do Warszawy dostało się 8 osób. Tego dnia byłem na uczelni, podczas zajęć zadzwoniła do mnie we własnej osobie Bogumiła Raulin, by poinformować o tym, że dostałem się ze swoim projektem do Warszawy. Poczułem wielką radość i zaszczyt, że ktoś taki do mnie zadzwonił. 

 Osoby zakwalifikowane do Konkursu były zobowiązane do przesłania szczegółowych informacji dotyczących projektu i osoby zgłaszającej się oraz materiałów w formie filmów, zdjęć, z których następnie Organizatorzy stworzyli film przedstawiający sylwetkę zgłaszającego. Film został przedstawiony publiczności oraz jury podczas I Festiwalu Siły Marzeń. Dla mnie to było kolejne świetne doświadczenie i wspaniałe uczucie. Na scenie, na której przed chwilą występowali wspaniali pasjonaci podróży i wspinacze, nagle wyświetlana jest moja osoba. 

 

Po prezentacji filmów pokazujących sylwetkę oraz wyprawę/projekt osób zaproszonych do Warszawy jury wybrało zwycięzców. Do konkursu można było się zgłaszać w 3 kategoriach: "Podjąłem wyzwanie i",  "Rzuciłem wszystko i" oraz "Najtańsza podróż". W tej ostatniej nie było zgłoszeń, dlatego organizatorzy wybrali dwóch zwycięzców w kategorii "Rzuciłem wszystko i" oraz jednego w kategorii "Podjąłem wyzwanie i" 

Nagrodą dla zwycięzców w podanych kategoriach  w konkursie ,,Moja Siła Marzeń’’ była statuetka Festiwalu Siły Marzeń oraz nagroda finansowa w kwocie 2000 zł, a także nagroda rzeczowa ufundowana przez sponsorów.

 

Zanim ogłoszono wyniki Miłka Raulin stojąc na scenie powiedziała, że bardzo trudno było podjąć decyzję, każdy w sztabie oceniających miał swojego faworyta. Jury oceniało kreatywność i wyjątkowość projektu, charyzmę zgłaszającego, cechy osobowości sprawiające, że dana osoba stała się wzorem do naśladowania dla innych, konsekwencje w działaniu i realizacji celów.

 

Festiwal Podróżniczy miejscem wyjątkowych spotkań

 

 

Siła Marzeń - Festiwal Przygody był miejscem spotkań z wieloma pasjonatami podróży i wspinaczami, a wśród nich m.in: Krzysztof Wielicki - żywa legenda, piąty człowiek na Ziemi, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum, wraz z Leszkiem Cichym został pierwszym zdobywcą Mount Everest zimą, w 2018 roku był kierownikiem grupy, która próbowała dokonać pierwszego zimowego wejścia na K2. W czasie tej wyprawy dwaj jej członkowie, Denis Urubko i Adam Bielecki, przeprowadzili akcję ratunkową na Nanga Parbat, ratując Francuzkę Elisabeth Revol po jej wyprawie na szczyt, w czasie której zaginął Tomasz Mackiewicz.
 

Artur Małek - 5 marca 2013 roku wraz Adamem Bieleckim, Maciejem Berbeką oraz Tomaszem Kowalskim dokonał pierwszego zimowego wejścia na Broad Peak (8047 m n.p.m.). Zimą 2017/2018 był uczestnikiem narodowej, zimowej wyprawy na K2.

 

Michał Woroch (wheelchairtrip.com) - wzór do naśladowania. Mimo swojej niepełnosprawności wraz z kolegą, również niepełnosprawnym, wyruszyli terenowym autem w podróż przez obie Ameryki - czapki z głów. 

Z Michałem niedługo znów się zobaczymy, podczas 6. Festiwal Podróżniczy "Bez Granic" w Środzie Wielkopolskiej, który będę miał przyjemność prowadzić.

 

29 maja 2019

Wszystkie prawa zastrzeżone ©Polakwpodróży. Realizacja kapary.com